Sergio HD
Sergio HD

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Emri i Vërtetë:
  • Serxhio Hajdini:
  • Vendlindja:
  • Vlorë Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri

Biografia

BIOGRAFIA: Sergio HD është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe dance. Në Qershor 2011, Sergio HD merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Nuk Je Me". Më datë 21 Korrik 2012, Sergio HD publikon videoklipin "You And I". Muzika e këngës u punua nga vetë Sergio HD, teksti u shkrua nga Luka Hajdini, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sergio HD. Në vitin 2016, Sergio HD merr pjesë në The Voice Of Albania 5. Në Dhjetor 2016, Luka Hajdini & Serxhio Hajdini marrin pjesë në Festivali i 55-të në RTSH me këngën "Koha Plaket"....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 33