A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sergio
  • Origin:
  •  
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  460
Music genres: Pop

Sergio is a very famous singer and songwriter. Sergio Lushaku, i njohur me emrin e artit Sergio, është një ndër këngëtarët që tentoi të thyente kufijtë për të shpërndarë muzikën e tij jashtë territorit shqiptar. Pas suksesit të “Delisias” dhe “Without u”, ai u prezantua me “Panterën”, e cila shumë shpejt u kthye në hit dhe bëri të mundur që kjo këngë të depërtonte edhe në tregun ballkanik. Sa i përket marrëdhënies me vajzat, ai ka vlerësime, megjithëse shprehet se disa prej tyre e “urrejnë”. Aktualisht studion për shkenca politike dhe punon për të realizuar projekte muzikore, që i konsideron edhe si pasionin më të madh. Sergio i ka dhuruar fansave disa hite, nga te cilet mund te veçojme "Without U", kenge e cila u rendit per 7 jave rresht ne vendin e pare te TOP 200 ne teksteshqip.com. Bashke me kompozitorin e suksesshem Alfred Sula, Sergio ka vulosur edhe hite te tjera si "Emanuela" apo "Delisia". Pelqehet shume nga te rinjte per rrymat moderne ne kenget e tij.

Më datë 30 Qershor 2012, Sergio publikon videoklipin "Delisia", në bashkëpunim me Marseli. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula.

Më datë 3 Prill 2013, Sergio publikon videoklipin "Emanuela", në bashkëpunim me Vani. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula. Me këtë këngë, Sergio merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 12 në vitin 2013.

Më datë 19 Nëntor 2013, Sergio publikon videoklipin "Without U". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga vetë Sergio. Videoklipi u prodhua nga Supersonic. Me këtë këngë, Sergio merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 13 në vitin 2014.

Më datë 10 Tetor 2014, Sergio publikon videoklipin "Pantera", në bashkëpunim me Mandi. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga 2 Step. Videoklipi u prodhua nga Alexander Video.

Më datë 15 Gusht 2015, Sergio publikon videoklipin "I Just Wanna Say". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula.

Më datë 12 Gusht 2016, Sergio publikon videoklipin "Quiero Mi Amor". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula.

Më datë 14 Tetor 2016, Sergio & Olidena publikojnë videoklipin "Ajer".

Më datë 10 Shkurt 2017, Sergio publikon videoklipin "Dije Zemer". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga vetë Sergio. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 24 Tetor 2017, Olidena publikon videoklipin "Don't Worry", në bashkëpunim me Sergio. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga Sergio, Olidena. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Sergio ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin "Rich Kidz", në bashkëpunim me Blazer. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga Sergio, Blazer.

Më datë 1 Shkurt 2018, Sergio publikon videoklipin "Rich Kidz", në bashkëpunim me Blazer. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga Sergio, Blazer.

Më datë 20 Prill 2018, Andrea & Sergio publikojnë videoklipin "Heart Beating Hard".

Më datë 20 Prill 2018, Andrea & Sergio publikojnë videoklipin "Heart Beating Hard".

Më datë 22 Qershor 2018, Sergio publikon videoklipin "Per Inati". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Blazer, Zzap, Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 9 Gusht 2019, Sergio publikon videoklipin "Alone". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, ndërsa teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi & Sergio. Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Instagram

Account

Add New

Official Profiles

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019