Sergio
Sergio
Sergio
  • Emri i vërtetë:
  • Serxhio Lushku
  • Vendlindja:
  • Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Sergio është këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Sergio Lushaku, i njohur me emrin e artit Sergio, është një ndër këngëtarët që tentoi të thyente kufijtë për të shpërndarë muzikën e tij jashtë territorit shqiptar. Pas suksesit të “Delisias” dhe “Without u”, ai u prezantua me “Panterën”, e cila shumë shpejt u kthye në hit dhe bëri të mundur që kjo këngë të depërtonte edhe në tregun ballkanik. Sa i përket marrëdhënies me vajzat, ai ka vlerësime, megjithëse shprehet se disa prej tyre e “urrejnë”. Aktualisht studion për shkenca politike dhe punon për të realizuar projekte muzikore, që i konsideron edhe si pasionin më të madh. Sergio i ka dhuruar fansave disa hite, nga te cilet mund te veçojme "Without U", kenge e cila u rendit per 7 jave rresht ne vendin e pare te TOP 200 ne teksteshqip.com. Bashke me kompozitorin e suksesshem Alfred Sula, Sergio ka vulosur edhe hite te tjera si "Emanuela" apo "Delisia". Pelqehet shume nga te rinjte per rrymat moderne ne kenget e tij.

Më datë 30 Qershor 2012, Sergio publikon videoklipin "Delisia", në bashkëpunim me Marseli. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula.

Më datë 3 Prill 2013, Sergio publikon videoklipin "Emanuela", në bashkëpunim me Vani. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula. Me këtë këngë, Sergio merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 12 në vitin 2013.

Më datë 19 Nëntor 2013, Sergio publikon videoklipin "Without U". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga vetë Sergio. Videoklipi u prodhua nga Supersonic. Me këtë këngë, Sergio merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 13 në vitin 2014.

Më datë 10 Tetor 2014, Sergio publikon videoklipin "Pantera", në bashkëpunim me Mandi. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga 2 Step. Videoklipi u prodhua nga Alexander Video.

Më datë 15 Gusht 2015, Sergio publikon videoklipin "I Just Wanna Say". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula.

Më datë 12 Gusht 2016, Sergio publikon videoklipin "Quiero Mi Amor". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alfred Sula.

Më datë 14 Tetor 2016, Sergio & Olidena publikojnë videoklipin "Ajer".

Më datë 10 Shkurt 2017, Sergio publikon videoklipin "Dije Zemer". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga vetë Sergio. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 24 Tetor 2017, Olidena publikon videoklipin "Don't Worry", në bashkëpunim me Sergio. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga Sergio, Olidena. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 1 Shkurt 2018, Sergio publikon videoklipin "Rich Kidz", në bashkëpunim me Blazer. Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, teksti u shkrua nga Sergio, Blazer.

Më datë 20 Prill 2018, Andrea & Sergio publikojnë videoklipin "Heart Beating Hard".

Më datë 22 Qershor 2018, Sergio publikon videoklipin "Per Inati". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Blazer, Zzap, Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 9 Gusht 2019, Sergio publikon videoklipin "Alone". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, ndërsa teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi & Sergio. Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Më datë 6 Shtator 2020, Sergio publikon videoklipin "Babe Babe". Teksti i këngës u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Pro Video, ndërsa produksioni audio u realizua nga Zzap And Chriss.

Më datë 25 Dhjetor 2020, Sergio publikon videoklipin "Forever". Muzika e këngës u punua nga Alfred Sula, ndërsa teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video.

Më datë 15 Qershor 2022, Sergio publikon videoklipin "E Imja". Për muzikën e këngës kanë punuar bashkarisht Sergio & Endrit Mumajesi, ndërsa tekstin e shkroi Endrit Mumajesi. Produksioni audio u realizua nga Alfred Sula.

Më datë 3 Nëntor 2023, Sergio publikon videoklipin "Lejla". Për muzikën e këngës kanë punuar bashkarisht Sardi Mneri & Bujaa, ndërsa tekstin e shkroi Endrit Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga kompania Sekuencë.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 5