Shaban Cakolli
Shaban Cakolli

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Krilevë Kosovë
  • Mosha:
  • 64 Vjeç

Biografia

BIOGRAFIA: Shaban Cakolli është një poet dhe autor/publicist i njohur. Shaban Cakolli, lindur më 1958 në fshatin Krilevë të komunës Kamenicë. Nga fëmijëria është aktivizuar në aktivitete të lira dhe letërsi. Shkollën e mesme kimiko-teknologjike e kreu në Dardanë, kurse studimet i ndoqi në Universitetin e Prishtinës. Ishte veprimtar aktiv në vendlindje, por pasi emigroi në Gjermani aktivitetin dhe veprimtarinë kombëtare nuk e la për asnjë çast. Shaban Cakolli u lind në Krilevë në Kamenicë. Shkollën fillore e kreu ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0