Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Shaban Cakolli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Krilevë 
  • Mosha:
  • 62 Vjeç
BIOGRAFIA: Shaban Cakolli është një shkrimtar i njohur. Shaban Cakolli, lindur më 1958 në fshatin Krilevë të komunës Kamenicë. Nga fëmijëria është aktivizuar në aktivitete të lira dhe letërsi. Shkollën e mesme kimiko-teknologjike e kreu në Dardanë, kurse studimet i ndoqi në Universitetin e Prishtinës. Ishte veprimtar aktiv në vendlindje, por pasi emigroi në Gjermani aktivitetin dhe veprimtarinë kombëtare nuk e la për asnjë çast. Shaban Cakolli u lind në Krilevë në Kamenicë. Shkollën fillore e kreu ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Mehmet Bislimi

Brahim Avdyli

Abdullah Konoshevci

Mihal Gjergji

Xhevahir Cirongu

Teodor Keko

Ferit Lamaj

Cathal Ó Searcaigh

Pal Sokoli

Avdush Canaj

Tags: Shaban Cakolli


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet