Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shahindere Bërlajolli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  72
(1946-2020)  
  • Vendlindja:
  • Peje 
BIOGRAFIA: Shahindere Bërlajolli është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Shahindere Bërlajolli lindi në Pejë. Rrjedh prej nje familje vendase te qytetit te Pejes, familje kjo e njohur per kontribut te vlerave te profileve te ndryshme brenda familjes. Arsimin fillor dhe atë të mesëm i përfundoi në qytetin e arsimit dhe kulturës në Pejë, për të vazhduar me normalen e plotë për mësuesi. Rrjedh nga një familje vendase qytetare të vjetër të Pejës, nga babai biznesmen, Mustafë Bërlajolli dhe nga një nënë shumë bujare, Igbal...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Donika Gashi

Vera Oruqaj

Zeliha Sina

Burbuqe Rada

Suzana Qatipi

Arta Babaramo

Morena Reka

Irma Gurakuqi

Florinda Gjergji

Denada Bare

Tags: Shahindere Bërlajolli, Shahindere Berlajolli, Shahindere Stafaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet