Shaip Berisha
Shaip Berisha

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • GrashticëBiografia

BIOGRAFIA: Shaip Berisha është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike. SHAIP BERISHA lindi ne fshatin Grashtice, komuna e Prishtines veproi dhe punoi ne Prishtine, Ishte nje violinist i muzikes folklorike te odave dhe bashkepunoi me shume kengetare si: ALI KRASNIQI, HALIL BYTYQI etj. Punoi ne bashksine islame te Prishtines BIK deri ne vdekje. Në vitin 1977, Demir Krasniqi & Shaip Berisha publikojnë albumin "Në Kerçovë Na Ra Një Gjamcë". Në vitin 1980, Demir Krasniqi & Shaip Berisha publikojnë albumin "Gërmia"....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 0