A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shakira

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  63
  • Emri i Vërtetë:
  • Shakira Mebarak
  • Vendlindja:
  • Baranquilla 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Spanjë 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Shakira është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Shakira, emri i plotë i saj është Shakira Isabel Mebarak Ripoll, është një këngëtare kolumbiane e pop- dhe rok-muzikës. Babai i saj Don William Mebarak Chadid është i lindur në Nju Jork dhe ka prejardhje libaneze, nëna e saj Nidia del Carmen Ripoll Torrado është kolumbiane me prejardhje spanjolle dhe italiane. Shakira është fëmija i vetëm i përbashkët i tyre. Babai i saj ka nga një martesë e mëparshme edhe 8 fëmijë tjerë. Shakira ka 5 vëllezër dh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Chenoa

Britney Spears

Pink

Sia

Laura Pausini

Christina Aguilera

Lara Fabian

Kelly Clarkson

Ciara

Katy Perry


Tags: Shakira

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019