A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shaqir Cërvadiku

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  161
  • Origin:
  • Poklek (Drenicë) 
  • Residence:
  • Belgjikë 
BIOGRAFIA: Shaqir Cërvadiku is a very famous singer of Modern Traditional, Folk Traditional & Traditional Wedding music. Shkollën fillore dhe të mesme e ka kryer në Drenas (ish Gllogovc), ndërsa studimet i ka kryer në Prishtinë dega BAT(bazat e arsimit teknik). Ka punuar në shkollën e mesme në Drenas për 15 vite si mësimdhënës. Ai ka tre fëmijë, dy vajza e një djalë. Me këngë ka filluar të mirret që i vogël, ende pa shkuar në shkollë, dhe kjo dëshirë lindi nga babai i tij, Halil Cërvadiku, që ishte ndër rapsodët e mirënjohur në Drenicë dhe më gjerë. Babai i tij Hal...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Buzeqesh (2018)

Këngë U Ba Dashnia (2016)

Shqip, Shqip, Kuq E Zi (2015)

Fati I Jetes (2014)

Sy Magjike (2013)

N'diten E Bashkimit (2012)

Bukuroshja E Kosoves (2011)

E Baj Dasmen Ne Vendin Tim (2011)

Alfabeti Dashurise (2010)

Afrimi, Shkurtja, Shyhretja & Shaqa (2008)


» Add A Song »

S'kam Kujtue Se M'gjen Pranvera
Do Te Ishte Mrekulli
Këngë Për Avni Rrustemin
Qou Rexho
Amaneti I Muhaxherëve
Albumi Im
Këngë Për Shaban Polluzhën
Zinxhin A Fukara
Vajza Eshte Pranvere E Jetes
Jam Mërzit E Mbush Me Halle


Translations (1)


Related Artists:

Robert Aliaj

D.U.D.A.

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Gazmend Rama (Gazi)

Labinot Tahiri (Labi)

Blero

Avni Mula

Nexhat Osmani

Trix (Veli Sahiti)


Tags: Shaqir Cervadiku, Shaqa, Shaqir Cerrvadiku

Shaqir Cërvadiku in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019