Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Shaqir Cërvadiku - E Mir Dhe Keqi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Mir Dhe Keqi".
3. Video është e këngës "E Mir Dhe Keqi", por nuk këndohet nga Shaqir Cërvadiku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shaqir Cërvadiku - E Mir Dhe Keqi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

19/06/2012

2012-06-19T19:22:19+00:00Ooo u lum t'nat lum per kta burra
Gjithmon punt na shkojn me tura
Per burrni ni kang te nreq
Her dol mir Her dol keq
Aj qe esht burr ma e miri
Aj ban drita si kur Qiri
Aj qe esht burr ma e keqi
Aj thot esht ma e zi se Dreqi
Aj qe esht mendje e holl
Me ni sy ooh po she boll ee
Aj qe shpesh livdohet vet
Ati pushka si kerset
Dikush n'jet punon me me hater
E e merr m'qaf 24
Burri e mir qe esht provue
Din mas miri met msue
Burri e keq nuk e lodh trunin
Por e lodh krejt katunin
Burri trim nuk e lon Bishtin
Por e lon ooh vetum Gishtin
Oh aj burr qe s'don me nin
Nuk i shkon n'kot ati
Burri mir per t'kryet venit
Burri keq kolybe t'qenit
Burri e heshem dok me pa
Kurr mos pash pun me ta
Burri e mir punon per me pas
E e keqi kqyre me rras
Njeri hajn kur nis met msue
Mshelli dyrt oh pa u terrue
Gjith t'mirin e lup detyra
Se ati nuk i shkon ftyra
Aj qe n'veper esht tradhtar
Ik prej ti sa ma par
Burri e mir per dhe e vend
Histori ka me permend
Me ta dit emrin qysh Thirresh
Kallxo burr oh me qa Mirresh


Ky tekst u dërgua nga  Benni
Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë