A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Shaqir Cërvadiku - Moj Pranver Ti Na Sjell Prillin


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  12

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1986

1986-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Kështu Ja Thotë Këngës Bylbyli"

Këngë e albumit:

"Besa Lartë E Ka Ngrit Burrin"


Moj pranver ti ne sjell prillin,
ja ndëgjoj kangen bilbilin,
moj pranver ti ne sjell prillin,
ja ndëgjoj kangen bilbilin,
si her tjeter moj se besoj,
at za t'bukur moj ja ndegjoj,
q'mu mërzite mu kjo jetë,
dogji shpirti gurbet i shkret,
q'mu mërzite mu kjo jetë,
dogji shpirti gurbet i shkret-e.

Pse s'më len ti në kujtime,
me k'to vujtje t'jetes sime,
pse s'më len ti në kujtime,
me k'to vujtje t'jetes sime,
gjakun ti me ma përvlon,
me njat kang bilbil kur knon,
kur kujton ti dashurin-e,
ajo e djeg dhe e gzon njerin,
kur kujton ti dashurin-e,
ajo e djeg dhe e gzon njerin-e.

T'kisha krah me fluturu-e,
mal e fusha me i kalu-e,
t'kisha krah me fluturu-e,
mal e fusha me i kalu-e,
larg prej teje kam mbet vet,
sytë mi me lot s'jan terr,
prit një letër du me qu-e,
me mall zemrës du me shkru-e,
prit një letër du me qu-e,
me mall zemrës du me shkru.


Ky tekst u dërgua nga Lilokras
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019