Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cërvadiku - Skenderbeu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Tradite Folklorin"

Komente

Asnjë Koment

18/04/2013

2013-04-18T16:44:28+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Skenderbeu" kënduar nga Shaqir Cërvadiku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Shaqir Cërvadiku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ardjan Jaku. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Hejjjj hejjj o se prej krujet o na erdh haberi
o per kosove thon u nis skenderi
o si shqiptari tradit qe e ka e
o del e pret mor kur i vjen njaj vlla e
o me trishtim o doli e priti
heroi i kombit Sahir Pajaziti

Hejjj hejjj o perqafohen o me mallengjim e
mir se erdhe skenderbe o trim e
o mir se erdhe ti mor skenderbe e
600 vjet mor o te pritem ne e
o kur kalove ti neper malsi e
o si ke pa mor njato burr te zi e
o se dikur o na paten than
o na ran kullat mu e ty mor vlla ee

hejjj hejjj fort drenicen ti kur e kalove
Adem Jasharin gjall ti e takove
o pa u trem mor o trimi aspak e
o gjith kyt tok mor e njomi me gjak e
o historin o shekull i rand
o perjet vendin o e gjete gjall eMë Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet