Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Shefik Arifi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2709
  • Vendlindja:
  • Breznicë, Bujanoc 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
BIOGRAFIA: Shefik Arifi është një shkrimtar i njohur. Shefik Arifi ka lindur në fshatin Breznicë të Bujanocit ku edhe e mbaroi shkollën fillore. Gjimnazin e ka mbaruar në shkollën Zenel Hajdini drejtimi Juridik dhe pastaj ka studjuar Gjuhë dhe Letërsi gjermane në München të gjermanis dhe dy vite në Bazel të Zvicërres. Është një Poet jo shumë i njohur. Deri tani ka botuar gjashtë përmbledhje me poezi e fabula. Dallgët e Jetës dhe Lotët e Mallit, Nektarët e një Mërgimtari, Në Qiellin e Dashuris, Me r...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Argjend Hasani

Fahredin Shehu

Avni Azizi

Mehmet Bislimi

Nexhat Halimi

Halil Xani

Brahim Avdyli

Ndoc Papleka

Agim Shehu

Koçi Petriti

Tags: Shefik Arifi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet