Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Shefik Arifi
  • Vendlindja:
  • Breznicë, Bujanoc 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2709

Shefik Arifi është shkrimtar i njohur. Shefik Arifi ka lindur në fshatin Breznicë të Bujanocit ku edhe e mbaroi shkollën fillore. Gjimnazin e ka mbaruar në shkollën Zenel Hajdini drejtimi Juridik dhe pastaj ka studjuar Gjuhë dhe Letërsi gjermane në München të gjermanis dhe dy vite në Bazel të Zvicërres.
Është një Poet jo shumë i njohur. Deri tani ka botuar gjashtë përmbledhje me poezi e fabula. Dallgët e Jetës dhe Lotët e Mallit, Nektarët e një Mërgimtari, Në Qiellin e Dashuris, Me rrezet e diellit notoj dhe Një letër kujtim. Punon dhe jeton në Bazel të Zvicrës.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Punuan Biografinë:  Shefik  

Komente

1


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet