Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Fjalët E Ëmbla

Prap më erdhe, e dashur, ti sonte
Më erdhe si në ëndrra
Zemra ime të kërkonte
Se donte fjalët e ëmbla.

Fytyra të shkëlqente si drita
Si drita që kurrë nuk shuhet
Dhe dola shpejt e të prita
Në shpirtin tim të ruhet.

Më erdhe, e dashur, ti sonte
Me erdhe si në ëndrra
Zemra ime të kërkonte
Se donte fjalët e ëmbla.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0