Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Tema: Poezi Dashurie


Të Kam Gdhendur Në Zemërën Time

Në zemrën time e gdhenda emrin tënd,
Aty ku s'futej dot një tjetër emër.
Vetëm ty ta fala më të mirin vend,
Ai vend e ka emrin" zemër".

Të futa në mes dhe jo në një qoshe,
Aty ku e ka vendin një gjë e shenjtë.
Atë vend do ta lakmonte çdo bukuroshe,
Por veç ti për mua je e shtrenjtë.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0