Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Mate Fjalën

Nëna ime më thoshte gjithmonë
"Bir, bëj kujdes kur flet!
Po doli fjala, është tepër vonë
Ajo si guri, tjetrin e vret.

Fjalën, bir, mate shumë mirë!
Që për tjetrin të bëhet shërim
I mençuri njihet në ditë të vështirë
Dhe te fjala me kuptim".

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0