Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Puthjet

Puthjet, s’u ndezën si eshkë,
Puthjet në vjeshtë.
Dhe s’ikën puthjet s’u shuan.
Por një e nga një,
Në buzë u ngjeshën,
Puthjet që ndezën vjeshtën.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0