Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Të Prita

Të prita, të prita të më vije,
Tek unë të vije një ditë.
Si lule nën qerpik të më rrije,
E si hëna t‘më bëje dritë.

Të prita, të prita, besoje,
Të vije si fjalë zemre për mua.
Të më thoje se sa më doje,
Dhe të të thoshja sa të dua!

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0