Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Tema: Poezi Dashurie


Dhe Cdo Cast I Bukur Ish

Atë natë, qielli ishte krejt blu
Nën shkëlqimin e yjeve dhe Hënës
Ne dy, të përqafuar ashtu
I dëgjonim rrahjet e zemrës.

Një natë, tamam si më pëlqen mua
Do ta kujtoj gjithnjë natyrisht
Atë natë dashuria jonë u kurorëzua
Dhe çdo çast i bukur ish.

Sa herë që e kujtoj atë natë
Mbushem plot me ëndërrime
Dashuria jonë akoma zgjat
Akoma qielli ynë është plot vezullime.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0