Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Tema: Poezi Dashurie


Erdhe Në Zemrën Time

Më erdhe pa zhurmë e pa fjalë
Në detin pafund udhëtuam të dy
Bashkë e ndërtuam jetën ngadal
Atëherë kur edhe qiellin e kishim gri.

Sigurisht ca gjera mbetën në mes
Por prapë shikimi yt tek unë mbeti
Dhe zemra ime te ty do të mbes
Te shpirti jotë i madh sa deti.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0