Shefik Arifi Poezi
Shefik Arifi

Tema: Poezi Për Shoqërinë


Para Kohe U Thinjën

Dimrave bora nën retë e përhimta
Mbulon shpatullat e rudinave dhe të barinjve.
I dua këto peizazhe, se këtu u rrita
Dhe u rrëzova sa herë buzë shkëmbinjve.

Qeleshja e borës si qeleshe malësori
E njerëzve që me këtë vënd u lidhën.
Zemra që herët krisje u mori
Dhe para kohe u thinjën.

- Poezi nga Shefik Arifi


- U dërgua nga Shefik -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0