Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Sherif Merdani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Sherif Merdani është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Sherif Merdani është këngëtar i përndjekur dhe diplomat shqiptar nga Shqipëria. Njihet si këngëtar i madh shqiptar i muzikës së lehtë shqipe. Ka kënduar sidomos këngë të kompozuara nga Kastriot Gjini. Pas Festivalit të 11-të, si edhe disa kolegë të tij, u perndoq nga diktatura e Enver Hoxhës dhe bëri 16 vjet burgim. Në vitet '90 ka punuar edhe si diplomat në ambasadën shqiptare në Romë. Në Dhjetor 1970, Sherif Merdani merr pjesë në Festivali i...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Gerard Merdanit

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

David Tukiçi

Leonard Bombaj

Qemal Kertusha

Dorian Nini

Tonin Tershana

Gëzim Çela

Kujtim Prodani

Dashnor Diko

Françesk Radi

Zija Saraçi


Tags: Sherif Merdani

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet