Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sherif Merdani - Mes Jush Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Qytetin tim, e lash në male erdha
Me hapin tim të leht
Me një mendim të qartë

Dhe fare thjesht, siç hymë në familje
Mes jush i çiltër erdha që rinin e bardhë
Dhe vrullin tonë, ta derdhim bashkë

Un jam i ri, në mosh në shpirt e në mendim
Këtu kam ardh
Mes njerzve t’dashur e të mirë
Dhe çdo shtëpi sot
Me ngrohtësi mua më pret
Në zemrat flak
Mes k’tyre njerzve un kam gjetë
Lumturin e vërtet

Tani këtu, më njeh çdo shpi e rrugë
Çdo çamarok i vogël mua më përsh’ndet
Dhe ata thon, se unë jam i tyre
Gjithmon fëmijt në zemër time do t’i kem
Gjithmon në zemër do t’i kem
Un jam i ri .. në mosh në shpirt e në mendimNuk kemi video për këtë këngë.
Sherif Merdani - Mes Jush
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mes Jush".
3. Video është e këngës "Mes Jush", por nuk këndohet nga Sherif Merdani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sherif Merdani:


Komente 0