Shkodran Tolaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  7
  • Vendlindja:
  • Deçan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni 
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Shkodran Tolaj është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, e lehtë dhe popullore folklorike. Shkodran Tolaj, në skenën e muzikësklasike është injohur si tenor i cili ka vepruar më tepër se një dekadë në Gjermani. Specializimet e fundit për vokal i ndoqi tek profesori meksikan, tenor i injohur në botë Francisko Araiza. Gjatë punës me të ka realizuar rolet e Puccinit: Rodolfo tek "La Boheme" dhe Pinkerton nga "Madam Batterfly". Ka bashkëpunuar me Filharmoninë "Orso" të Gjermanisë ku ka realizuar rolin Barin ka hy në operetën "Zigeunbaron" ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Bashkëshorti i

Besiana Mehmedit

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareHape Zemren (2011)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Gjaku i Kastriotit
Xhamadani I Ri
Shqipet E Uskanes
Botë E Vjetër
Kërçovari
Moshatarja
Per Inatin Tim
Hero I Zemrës Sime
Eja Te Lutem Eja
Trimat E Dukagjinit

Autor i këngëve:

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Zait Aliu

Fatmir Hoxha

Edi Krasniqi

Ergin Brahimi

Real 1

Izi

Luli (Lulzim Sadiku)

Monny

Don Arbas

Mili Sallauka


Tags: Shkodran Tolaj

Krijo Një Kartolinë