Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkodran Tolaj Dhe Shemi “Iliret” Sjellin Xhamadani I Ri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
[20-11-2015]
Këngëtari Shkodran Tolaj nuk është se ka qenë shumë akjtiv me këngë këtë vit, madje ai nuk u pa që pas bashkpunimit të tij të fundit me Besiana Mehmetin në festicalin e Rtsh-së, ku u prezantuan me këngën "Kështjella".

Por megjithatë Shkodrani ka menduar të rikthehet në muzikë me një projekt të ri muzikor në bashkpunim me këngëtarin Shemi nga grupi Iliret.

"Ëdhtë një bashkëpunim me rokerin legjendar Shemi "Ilirët". Kënga titullohet XHAMADANI I RI. Përveq Shemit dhe grupit Ilirët në Këngë dhe në klip marrin pjesë fëmijë këngetarë të vegjël nga të gjitha trojet shqiptare.
Tekstin e punoj me perkushtim të madhë, gjuhëtari - poeti z. Qamil Aliu, muzika është punuar nga Shkodran Tolaj kurse orkestrimi nga Florent Boshnjaku.
Realizimi i klipit ështe bërë nga Maxx Production, Shqipëri." - ka prononcuar Shkodrani.
 (B.A/Teksteshqip.Com)Komente 0