Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkumbin Ismaili - Mbaje Fjalen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  15

Sa shumë rrallë e përmallë
ne takohemi,
ne takohemi

Kur të shoh e nuk të flas
zemra do me plas,
zemra do me plas
Gjithçka do të bëj,
kohën do ndalojë
t'i tregoj sa shumë
e dashuroj...
afër ti kalon, bën se nuk më sheh
asnjëherë nuk e kuptova "Pse"?!...

Ref:
Mbaje, ti mbaje fjalën
që ma ke dhënë
ndaje ti mendjen sot
sa nuk është vonë...
mbaje, ti mbaje fjalën që më dhe mua
Ndaje ti mendjen sot
thuaj "TË DUA"...

Dhe sa duhet unë të pres
më trego tani, më trego tani...
Të të shoh me fustan të bardhë
në krahët e mi, në krahët e mi...
Gjithçka do të bëj,
kohën do ndalojë
t'i tregoj sa shumë
e dashuroj...
afër ti kalon, bën se nuk më sheh
asnjëherë nuk e kuptova "Pse"?!...

Ref: 2x
Mbaje, ti mbaje fjalën
që ma ke dhënë
ndaje ti mendjen sot
sa nuk është vonë...
mbaje, ti mbaje fjalën që më dhe mua
Ndaje ti mendjen sot
thuaj "TË DUA"...


Ky tekst u dërgua nga LonaShkumbin Ismaili
Renditja: Top 200
Publikimi: 26/08/2020
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 18
Muzika: Shkumbin Ismaili
Teksti: Shkumbin Ismaili
Orkestrimi: Shkumbin Ismaili
Mastering: Simon Duggal
Accordion: Faton Umeri
Video Produksioni: Visual Production
Directed: DarioShkumbin Ismaili - Mbaje Fjalen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mbaje Fjalen".
3. Video është e këngës "Mbaje Fjalen", por nuk këndohet nga Shkumbin Ismaili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

19
24

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Shkumbin Ismaili:


Komente 0