A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shkumbin Kryeziu

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  18
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 53
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Shkumbin Kryeziu is a popular singer and songwriter. Eshte një ndër producentët më të njohur shqiptarë. Ai është i martuar me këngëtaren e famshme Mimoza Mustafa dhe kanë 2 fëmijë. Jeton në Prishtinë dhe është një ndër këngëtarët më të famshëm shqiptarë. Shkumbin Kryziu është edhe producent i shtëpisë filmike "Labia Film". Në Qershor 2003, Shkumbin Kryeziu merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Te Kujtoj". Në vitin 2003, Shkumbin Kryeziu publikon albumin "Eurodike". Më datë 24 Qershor 2011...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Mimoza Mustafa

(His wife)

Add Official

Social Accounts

Eurodike (2003)

Oj Zogo


» Add A Song »

Bahet Mirë

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Related Artists:

Agim Gerguri

Leka

Dardan Shkreli

Niman Mushkolaj

Florent Nushi

Miftar Meta

Bexhet Jagodini

Aziz Dervishi

Hidaver Osmani

Xhevair Akulli


Tags: Shkumbin Kryeziu, Shkembin Kryeziu, Shkembim Kryeziu

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019