Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkumbin Kryeziu - Per Liri Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Per Liri" kënduar nga Shkumbin Kryeziu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Presioni - Per Liri

(2x)
e tash mbaj..........mbaj

E pabesueshme por fakt e vertet
erdh edhe per ne kjo dite me tvertet
na erdhe dita me festu ket fest mbi fetare
fest qe peshon maron se qdo fest kombtare
se liria nuk ka shoqe liria rri vet
liria loton per at popull qe e pret
se e din se sa kan hjek sa kan vdek ne robri
e sa e sa te tjere as me pa drite skan mrri
qka ka than lenini qka po thote stalini
jo more ky muti koka ky fucking putini
e bre nanen rusve mos e laqa pa jau qi
na u kan ngjit per rak e bole e spo din me u ngi
a nuk ju dul boll qe e shkatrrut at iliri
po tash ju keni msy keni msy nshqiptari
po sot jan senet ndryshe sot ka amerike
prej sot e pergjithmone "KOSOVA REPUBLIKE"

(2x)
e tash mbaj..........mbaj

ska me shqiptare na vina me taktike
shkau ska kaqik mu shty me amerike
se ik se ik se shum rrezik
sjena ma mik ska ma qetnik
"KOSOVA REPUBLIK" ikni shkije
se qysh ti nanen po jau qij
flaken po jau shti Kine e Rusi
se tash ti na jena tu prit
si ademi me baben e tij
edhe grekit na nanen kem me jau qi
se le ma per mal tzi e maqedoni
aty qe ka ma shum shqiptare se qetnik

(2x)
e tash maj..........maj

Prej Bronxit ne Prishtineeeee ket dite pe nij
e botes pak i ra me pa shqiptari
tu gzu tu gzu e tu pi
perhajr ne na kofte kjo liri ne iliri
se luftum per drejtat tona luftum per liri
kur durum na turtura per demokraci
e europa e Çerrume tash ka mendje tjeter
i ra nmen se vendi i dardhave u takoj shqiptarve tvjeter
e tash po gzojm po gzojm po gzojm po gzojm
po gzojm na per drejtat tona po gzojm na per sot
vajtojm vajtojm vajtojm vajtojm vajtojm
vajtojm na si burrat per qdo viktim nga nje lot
merensi mos me harru se ktu sot si jem pru
qdo tym un qe e tymosi duhet mir me regjistru
qe mun mos me gabu e mun mos mu korit
askujt ma mi zan bes as kurr mos mu habit

(2x)
e tash maj..........maj

Dj Suat - Per Liri

E pabesushme po ne fakt e vertet
erdh edhe per ne kjo dit met vertet
na erdh dita me festu kit fest mbi mbifetare fest qi peshon ma rond
se qdo fest kombtare se Liria nuk ka
shoqe liria rrin vet liria loton per at
popull qi e pret se e din sa sa kan hek sa kan dek ne robri e sa e sa te tjer as me pa drit skan mrii qka ka thon Lenini qka po thot stalini jo more ky muti koko ku fakin putini e bre nonen e rusve mos e lasha pa ja qi na kan n'gjit raket bolet e spo din mu ngi a nuk iu dok boll qi e shkatrrut at iliri po tash ju keni msy keni msy ne shiptari po sot jon senet ndryshe sot koha AMERIK prej sot e pergjimon "KOSOVA" republik

REEF" E tash mbaj mbaj
mbaj mbaj

Ska me shiptar na te vina me taktik shkau ska kaqik mu shty me amerik ik ik se shum rrezik sjena mo mik ska mo qetnik kosova republik ikni shki se qishti nonen po ja qi flaken po ja shti kin e rusi se tashti iliri na ina tu prit
si ademi me baben e ti edhe na grekit nonen kemi me ja qi se leje mo per mal te zi e maqedoni aty ku ka shiptari ma shum se sa shki

REEF" E tash mbaj mbaj
mbaj mbaj

Prej Bronx-it ne prishtin ket dit e mi e botes i ra ma pa shiptari
tu gzu tu gzu e tu pi per haj neve na koft kjo iliri ne iliri se luftum per drejta tona lufum per liri dikur dulem na per turra per demokraci evropa e qerrumu tash ka mendje Tjeter i ra me se veni dardha u takoj shiptarit e tash po gzojm po gzojm po gzojm po gzojm po gzojm na per drejta tona po gzojm na per ZOT vajtojm vajtojm vajtojm vajtom vajtona si burrat per qdo viktim nga nje lot
me rendsi mos me harru se ktu shetis jon pru qdo te naltse e te poshte duhet mir me regjistru qe mo mos me gabu e mos mu kurit askujt mi zon bes as kurr mos mu habit


Publikimi: 08/12/1993Më Shumë Këngë Nga Shkumbin Kryeziu:


Komente mbi këtë këngëShkumbin Kryeziu - Per Liri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Liri".
3. Video është e këngës "Per Liri", por nuk këndohet nga Shkumbin Kryeziu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.