Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkumbin Kryeziu - Kujtoj Prishtinën Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Si një fëmijë që kurrë nuk qan
i lënë në vetmi në natë pa hënë
përpij unë lotët ditë më ditë
tretet rinia vit më vit

Gërdhijnë maqinat rreth më rreth
ankthi prej tyre më rrënqeth
nuk di ruletë, në bar nuk shkoj
ndjenjat e gëzimit i gurëzoj

Kujtoj Prishtinën plot me jetë
i lutem ëndrrës të mos tretë
sa duhet gëzimin unë ta prek?
a thua më parë duhet të vdes?

Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajPublikimi: 18/12/1992


Më Shumë Këngë Nga Shkumbin Kryeziu:


Komente 0


Shkumbin Kryeziu - Kujtoj Prishtinën
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kujtoj Prishtinën".
3. Video është e këngës "Kujtoj Prishtinën", por nuk këndohet nga Shkumbin Kryeziu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.