Bini Diez
Bini Diez

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Emri i vërtetë:
  • Shkumbin Nebihu
  • Vendlindja:
  • Ferizaj
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 17 Shtator 1985
  • Horoskopi:
  • ♍ VirgjereshaBiografia

BIOGRAFIA: Bini Diez është një autor këngësh dhe artist shumë i njohur. Shkumbin Nebihu i lindur në Ferizaj, përfundoi shkollën e mesme dhe të ulët të muzikës në Ferizaj, në shkollën "Çesk Zadeja". Kerrierën e muzikës live e filloi në vitin 2003 kur ishte instrumentalist i grupit të njohur "Xhevahirët" nga Prishtina dhe ne vitin 2007 fillon bashkpunimin me këngëtarin e njohur Labinot Tahiri ku tash është edhe instrumatalisti kryesor i tij, ku njëkohësisht filloi të merret edhe me kompozim në studio ku fillimisht puno...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0