Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bini Nebihu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  16
 • Emri i Vërtetë:
 • Shkumbin Nebihu
 • Vendlindja:
 • Ferizaj 
 • Mosha:
 • 35 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Bini Nebihu është një autor këngësh shumë i njohur. Shkumbin Nebihu i lindur në Ferizaj, përfundoi shkollën e mesme dhe të ulët të muzikës në Ferizaj, në shkollën "Çesk Zadeja". Kerrierën e muzikës live e filloi në vitin 2003 kur ishte instrumentalist i grupit të njohur "Xhevahirët" nga Prishtina dhe ne vitin 2007 fillon bashkpunimin me këngëtarin e njohur Labinot Tahiri ku tash është edhe instrumatalisti kryesor i tij, ku njëkohësisht filloi të merret edhe me kompozim në studio ku fillimisht puno...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Enis Mullaj

Gojart Ferati

Arianit Palaj

Edmond Tupe

Marenglen Boja

Dorian Gjoni

Mithat Sadiku

Klodian Qafoku

Adrian Hila

Alqi Boshnjaku

Tags: Bini Nebihu, Shkumbin Nebihu, Bini Studio, Bini Records, Bini Diez


Komente mbi këtë artist