Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkumbin Sadiki

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
 • Vendlindja:
 • Gjakove 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 20 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Shkumbin Sadiki është një këngëtar dhe autor këngësh dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore vajtuese. Ai ka lindur ne Gjakove dhe pas 2 viteve rikthehet ne vendlindjen e te pareve te tij, ne Has. Shkumbini ka mbaruar shkollen 9 vjecare ne Golaj "Arif Zeqiri". Ne vitin 2017 pra ne shkollen e mesme ai konkuroj ne shkollen artistike ne Tirane ne Liceun Artistik "Jordan Misja". Studimet I filloi ne Degen e Kantos ne te cilin ai me shumm sukses,nuk mungoj as perkrahja e petagoges se tij kengetarja e mirnjohur per muziken popullore klasike profesoresh ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I biri i

Përparim Bratit

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Shkumbin Sadiki

Komente 0