Shkurte Fejza

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  453
  • Vendlindja:
  • Mushtisht (Therandë) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 58 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Shkurte Fejza është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike, popullore dasmash dhe popullore kosovare. Mësimet e fillores i ka marrë në Mushtisht, ato të së mesmes në Therandë, kurse të lartat në Prizren dhe Prishtinë. Gjatë gjithë karrieres, Shkurtja ka realizuar me qindra bashkëpunime, dhjetra albume me kolegë dhe albume personale. Aktualisht jeton dhe vepron në Prishtinë me bashkëshortin Hajrushin, djalin dhe tre vajzat. Paraqitjet e para në skenë i ka pasur qysh si fëmijë në programet e shkollës, ku u vërejt për herë të parë talenti i saj. "Is...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Nëna e

Gresa Behlulit

Nëna e

Besiana Behlulit

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareLive 2017 (2017)

Dasma Shqipe (2016)

Këndon Bilbili (2015)

Dy Kosova (2013)

Endrra Shekullore (2012)

Lulja E Kismetit (2011)

Moj Sheqer (2010)

Keng Darsmash (2010)

Potpuri Me Yjet (2009)

Per Ju Deshmore (2009)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Nje Zemer
Nana Percjell Vajzen
Nena Ime
Te Renve Per Kosove
Moj Sheqere
Te Kam Moter Sa Te Jem Gjalle
Sheshi
Vallja Shqipe
Nusja Dhe Shqiponja
Ku Po Knon Ai Zog I Zi

Autor i këngëve:

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (2)


Artistë Të Ngjashëm:

Shyhrete Behluli

Nora Istrefi

Orinda Huta

Parashqevi Simaku

Anxhela Peristeri

Bleona Qereti

Leonora Jakupi

Alberie Hadergjonaj

Adelina Ismaili

Genta Ismajli


Tags: Shkurte Fejza, Shkurtja, Shkurta

Shkurte Fejza në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë