Audio

Shkurte Fejza - A Thua Më Pret Nëna  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1997

1997-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"E Kam Emrin Kosovar"
me lot ne sy e me shum mall
vet me veten kuvendoj
o a thu me pret e shkreta nane
ne shtepi sa te shkoj

me lot ne sy e me shum mall
vet me veten kuvendoj
o a thu me pret e shkreta nane
ne shtepi sa te shkoj

REF
Me pret nena
me pret baba
me presin femijt e shkret
per se gjalli moj nena ime
jetima me kan mbet

II
kam lan prind dhe femij
mora rrugen e pakthim
o dheu eshtrat s'do mi tret
o digju shpirtu im

kam lan prind dhe femij
mora rrugen e pakthim
o dheu eshtratt s'do mi tret
o digju shpirtu im

REF
Me pret nena
me pret baba
me presin femijt e shkret
per se gjalli moj nena ime
jetima me kan mbet

III
dite e nat une ju kujtoj
malli per ju dot s'kalon
o a dot vjen ma ajo dit
fmijt me bab mu rrit

dal shetis cetsi nuk gjej
veten time e mallkoj
o si nuk pata krah me flet
ne kosove te shkoj

REF
Me pret nena
me pret baba
me presin femijt e shkret
per se gjalli moj nena ime
jetima me kan mbet


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...