Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shkurte Fejza - Bashkojmë Krushqit Për Kosovën

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bashkojmë Krushqit Për Kosovën".
3. Video është e këngës "Bashkojmë Krushqit Për Kosovën", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkurte Fejza - Bashkojmë Krushqit Për Kosovën  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"Buqete Kengesh (Jem Dy Shqipe T'shqiptarise)"

Këngë e albumit:

"Bashkojme Krushqit Per Kosoven"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1998

1998-11-30T23:00:00+00:00Ç'asht ky lum o kuq e zi
Ç'asht kjo flak me tym të ri
N'istikamet ku rreth kunora
Për liri u dridh Kosova.

Bac Shabani si bajrak
Kam themelin e larë me gjak
Gjaku im e shkrinë edhe gurin
Lidhën Besën me flamurin.

Ngjallet prapë Shote Galica
Jep kushtrimin nga Çiçavica
Zani saj e thëret Rugovën
Bashkojmë krushqit për Kosovën.

Pasha Besën o kurrë e kurr
Nuk ndroj emër e as flamur
Amanet ma ka lan plaku
Me pushk n'dor rruhet oxhaku.

Fjala e tij u ndez si zjari
I prinë valles Adem Jashari
Kur nuk ndalet kanga e tije
Për Kosovë e për Liri.

Ngjallet prapë Shote Galica
Jep kushtrimin nga Çiçavica
Zani saj e thëret Rugovën
Bashkojmë krushqit për Kosovën


Ky tekst u dërgua nga Cemo Shkupi
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet