Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shkurte Fejza - Guri I Randë Në Troje T'veta

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Guri I Randë Në Troje T'veta".
3. Video është e këngës "Guri I Randë Në Troje T'veta", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkurte Fejza - Guri I Randë Në Troje T'veta  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"Oj Kosove Nena Ime"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1989

1989-11-30T23:00:00+00:00ne mes te atdheut lind ne kulla kosat qiellore o po vin burrat o kurr nuk vdesin o kurr nuk plaken me flake baroti ja mbulon plagen. sot ne kuvend te arbrit linden djepa kullat i ngrisin me mijra shkrepa por lokja e moqme ja flet ni fjale kullat i ngriti vetem per arber. hej hej hej net rrin shqiponja ne trojet gurit gjethi lirie e ngrisin flamurin nga ajo dit o net na qel nga jeta o guri rande rrin ne trojet e veta.

sot mblidhet shqipja drite leshon rrezja shqipet i mbjellin per mijra breza sa her martohen djem edhe vajza aj cope memedheu e lun unaza. si valet e gjakut bajlozet erdhen si gurr prej gjaku drite leshon rrezen po kur nuk teret po kur nuk thahet sa heq duvakun e mbulon plagen. hej hej hej net rrin shqiponja ne trojet e gurit gjethi lirie e ngrisin flamurin nga ajo dit o net na qel nga jeta o guri rande rrin ne trojet e veta.ref.


Ky tekst u dërgua nga  ekremi
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet