Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Shkurte Fejza - Prite, Prite Azem Galicën  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1989

1989-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Oj Kosove Nena Ime"
Po e pyt Sharri Drenicen
Ku e kem o Azem Galicen?
2x
Ne cdo lis o e ne cdo gur
o s'len me vdek o Kosova kurr
o s'len me vdek o Kosova kurr

Po shlon za se kam ba pun
E kan lshue nje shpell pa fund
2x
Azem Bejten o se zen Shpella
o bashkon Burrat si herav tjera
o bashkon Burrat o ne Beteja

C'faj kan Malet gjithe kto gjam?
O se jane cue Herojte te tane
2x
Kane lane varret e kane marr Malin
o thone Kosoven o KURR o se falim
o thone Kosoven o KURR se falim

Moj Krajli ty tplacin syt
cdo Shqipetare lind vet o i dyte
2x
dhe kur vdes ai vdes ai per gjys
o gjysma e dyte o Azem Galic
o gjysma e dyte Azem Galic

Ne cdo plage qe ne e marrim
Del nje Burr o qe e tund Malin
2x
Neper Shekuj e lshon britmen
o prite prite o Azem o Galicen
O prite prite o Azem Galicen o hejjj


Ky tekst u dërgua nga  jeta987
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...