Audio

Shkurte Fejza - Vellezrit Vokshi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2009

2009-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Per Ju Deshmore"
Vokshi si gjithmon
Per liri t'atdheut
Ka dhan djem petrita
Ka dhan burra t'dheut

I ka nis Pobergja
Krushqit me flamur
Neper demonstrata
Te pa trembun kurr

Ball per ball me hasem
Agim Pangjaj i ri
Veç perpara burra
Vdesim per liri

Dhe nga kjo familje
Burrat vin gjerdan
Vllau Arif Vokshi
Niset per vatan

Ata jan liria
Jan nderi i atdheut
Krenaria jon hej
E tokes Skenderbeut x2

E thrret UÇK-ja
Nder t'paret ushtar
E luftojn dushmanin
Trimat atdhetar

Me kurtha e prita
Armiqt t'i hetojm
Dhe me burg te ran hej
Trimin e denojm

Neper kazamate
Masakra dubrav
Nuk u mposht ky burr hej
Trimi atdhetar

Gjall e mbante pushka
Edhe shoket e tij
Pushka çlirimtare
Qe thrriste per liri

Sot vellezrit Vokshi
Neper lapidar
Shendrisin sikur dielli
Per ket dit te bardh x2

...

Sot vellezrit Vokshi
Neper lapidar
Shendrisin sikur dielli
Per ket dit te bardh x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...