Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Kenge Per Aziz Kelmendin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  17

Këngë e albumit:

"Moj Sheqer"

Komente

1 🔥

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00Nam te madh bani Azizi
U trishtue tane Paraçini
Krisi pushka e u skuq toka
U tremb sllavi dhe Europa
Kullojne ne gjak currelat te vendit
Jehon pushka e Aziz Kelmendit

Oj Serbi pse prek Azizin
Ma lan ne gjak o Paraçinin
Kapedan more çka mendove
Nuk ka loje me djem Kosove
Trim me flete nana e lindi
E pushka as'komb nuk lind po rriti

Ref...
Riz o vlla shpirt o xhan
I thuj nanes mos t'me kjan
Mos e kjani ju Azizin
Se lan ne gjak o
Se lan ne gjak o Paraçinin

Kapedan o çka mendove
Nuk ka loj me djem Kosove
Sikur Oso ne kull t'barotit
Jem sternipat
Jem sternipat e Kastriotit

Armet e krahut jo kurr s'i jap
Pa e la kazermen ne gjak
Sa e kam ne kamez gishtin
Se korit faren as fisin
Sa e kam pushken e dores
Se korit jo kurr Kosoven

Me ka ardh oj nan vdekja e let
Dit ma te mir s'kom prit me vdek
S'kam mendue ndokend me mbyt
Por ma sollen shpirtin n'fyt
Amanetin ma ndigjoni
Pushken time ta vazhdoni

Ref...
Riz o vlla shpirt o xhan
I thuj nanes mos t'me kjan
Mos e kjani ju Azizin
Se lan ne gjak o
Se lan ne gjak o Paraçinin

Kapedan o çka mendove
Nuk ka loj me djem Kosove
Sikur Oso ne kull t'barotit
Jem sternipat
Jem sternipat e Kastriotit


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet