Live Video

Shkurte Fejza - Kodra E Diellit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

05/10/2012

2012-10-05T15:35:33

Këngë e albumit:

"Endrra Shekullore"
Jam ne bjeshk te rretht e qiellit o
Po kundroj Po kundroj trojet ku i kam
Ne Prishtine Kodren e Diellit o
Kush se nje kush se nje sot ne ballkan

Jam kudo jam kudo ku ka Shqiptare
e me paqen e bajn kuven
Se bashkimi tone komtare
Dite e Nate Dite e Nate
E kam ndermend e kam ndermend

Jam kudo ku ka Shqiptare
e me paqen e bajn kuven
Se bashkimi tone komtare
Dite e Nate Dite e Nate
E kam ndermend e kam ndermend

Jam si Shqipja ne majet e hurrit o
Kruje lasht Kruje lasht ku je ku je
Vlores qeshin e flamurit o
kush sja njo kush sja njohu mbi kte dhe

Jam te besa jam te besa e Gostivarit
Qurr mban vlor mendja qameri
Ku te vlon shpirti Shqiptarit
Per Flamur per Flamurin
Kuq e Zi o Kuq e Zi

Jam te besa e Gostivarit
Qurr mban vlor mendja qameri
Ku te vlon shpirti Shqiptarit
Per Flamur per Flamurin
Kuq e Zi o Kuq e Zi

Jam nje fjal, jam nje fjal e Kosovare
Ne cdo vend ku ka Shqiptar
Per Shqiprin e natyrale
Kam nji lote kam nji lot
mpikon si ar mpikon si ar

Jam nje fjal e Kosovare
Ne cdo vend ku ka Shqiptar
Per Shqiprin e natyrale
Kam nji lote kam nji lot
mpikon si ar mpikon si ar


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...