Live Video

Shkurte Fejza - Kënga Ime  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2012

2012-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Endrra Shekullore"
Do t'ia marr nji kange te bukur
Se keto kang shpirti m'i don
I kendon zemra e kengtarit
Bukuri si fije ari

I kendon zemra e kengtarit
Bukuri si fije ari

Ref...
O kanga ime
Kangt e vjetra plot dashni
Djegin pjekin por si prush
Kangt e vjetra s'i ka kush

Djegin pjekin por si prush
Kangt e vjetra s'i ka kush

Kang te vjetra kang shqiptare
Jan te bukra dhe krenare
Brez pas brezi t'i kujtojm
Kurr perjet s'do ti harrojm

Brez pas brezi t'i kujtojm
Kurr perjet s'do ti harrojm

Ref...
O kanga ime
Kangt e vjetra plot dashni
Brez pas brezi t'i kujtojm
Kurr perjet s'do ti harrojm

Brez pas brezi t'i kujtojm
Kurr perjet s'do ti harrojm

...

Ref...
O kanga ime
Kangt e vjetra plot dashni
Djegin pjekin por si prush
Kangt e vjetra s'i ka kush

Djegin pjekin por si prush
Kangt e vjetra s'i ka kush


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:

Më Shumë...