Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Shpat Deda - Ne Shpirt Me Ka Rrit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

10/05/2009

2009-05-09T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Molla E Pare"

Pjesëmarrëse në

Top Fest 6
Sa largë unë po shoh me ty..
Sa shumë unë pe du ketë ngjyrë
Une për sa kohë t'gjatë unë ty t'kom lypë...
E tash ma n'fund t'kom gjetë dhe spo kom shkallë me hypë une..

Unë se kom ditë që qesi shije ka fjala dashni.. oo jo...
M'kane tregu po tash me ra me pa , pe di pe di ...

Kush kish thonë qe ka me ardhe kjo kohë ti me m'pasë n'dorë
Njejten kohë fati s'ka me lonë na të dytë me qenë njo
U sa shumë po du me mujtë ketë fat me ndrru unë..
Se jom dashnu veq venin edhe kohën e kom gabu..

Po prapë se prapë krejtë kjo pervojë me ty, mi ka çelë sytë
Shumë sene t'bukra n'zemër mi ka kthy e n'shpirtë m'ka rritë ...

O zemra jeme mos u prek
Se jom i lumtunë që t'kom n'jetë ,
Po nëse smujë me t'pa qysh une du ,
Kom me u pajtu s'kam me u pendu

Unë se kom ditë që qesi shije ka fjala dashni.. oo jo...
M'kane tregu po tash me ra me pa , pe di pe di ...

Se kom ditë që qesi shije ka fjala dashni,
M'kane tregu , tash pe di
ooooooo....
Shumë sene t'bukra n'zemër mi ka kthy mmmmm...


Ky tekst u dërgua nga Rinori
Më Shumë Këngë Nga Shpat Deda:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet