Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video Top 200

Shpat Deda - Shkëndijë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Komente

Asnjë Koment

04/06/2014

2014-06-04T12:00:33+00:00

Muzika & Teksti:

Shpat Deda

Këngë e albumit:

"Shkëndijë"

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2014
Kur shpija nisë me lëshu shi
E bebëzat t'u kanë rritë
Kur shpirti jot mban zi
Veç uji ban me u pi

Ti je shkëndijë
E ti e puthë këtë dhe
Pa u zgju
As dheu s'asht i lehtë

Ti je këtu
E gjumin ta kanë vjedhë
Pa u zgju
As dita s'din me çelë

Kur dora t'mbetet thatë
E ti vazhdon me dhanë
Kur nuk lanë send pa ta marrë
E s'lanë dritë pa ta nxanë

Ti je shkëndijë
S'ke bisht me e shti ndër kamë
Pa u zgju
Kurrë dielli s'ka me dalë

Ti je këtu
Me frymë që ta kanë ndalë
A je zgju

Ka ardhë koha me u mbajtë n'mend
Për fëmijët që kanë me u rritë n'këtë vend
E me marrë përjetësinë

Se po dhemb që andrra e vetme e rinisë
Asht me i ba punët me ikë diqysh

S'ka me ndodhë asnji ndryshim
Për aq kohë sa ka njerëz qe ndihen
Që s'kanë qenë kurrë fëmijë

E s'janë çu n'kamë për me i shkulë rrajtë e këtij mjerimi
Që asht hapë n'secilin qysh

Ti je shkëndijë
E ti e puthë këtë dhe
Pa u zgju
As dheu s'asht i lehtë

Ti je këtu
E andrrat t'i kanë vjedhë
Pa u zgju
As dita s'din me çelë


Më Shumë Këngë Nga Shpat Deda:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet