Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Shpat Kasapi - Kthehu Shpirt  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00

Muzika & Orkestrimi:

Ardian Kastrati

Teksti:

Shpat Kasapi

Këngë e albumit:

"Axhamiu"
Vers 1:
Pse o shpirt u largove nuk me fale ti at dashuri
pse me le me lot ne faqe
i kerkoj ata sy tua se shpirt ti rehat s´me le
se shpirt ti rehat s´me le
tash osht me von te them te dua
kur e di qe m´ke harruar
qdo nate ty te kujtoj t'enderroj
se ishe zemer plot deshire s´te harroj

Raifere:
shpesh me kujtohen ditet kur ishim te perqafuar te qeshur te gezuar as njeher te vetmuar
jo mos me le te vuaj jo mos me le te qaj
nuk ka mo jet per mua ktehuu moj shpirt...

Vers2:
Sa fjal te embla ti me thoshe kur ne ishim te dy
tash shtrengoja me deshire
me beje te mos t´ndahem mos largohem as njeher nga ty
sa shum me mungon o shpirt
tash osht me von te them te dua
kur e di qe m´ke harruar qdo nate ty te kerkoj t'endrroj,se ishe zemer plot deshire,s´te harroj

Reifere: 2x
shpesh me kujtohen ditet kur ishim te perqafuar te qeshur te gezuar as njeher te vetmuar
jo mo me le te vuaj jo mos me le te qaj nuk ka mo jet per mua kthehu moj shpirt


Ky tekst u dërgua nga Tina-princess
Më Shumë Këngë Nga Shpat Kasapi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet