Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shpat Kasapi - Pran Teje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pran Teje".
3. Video është e këngës "Pran Teje", por nuk këndohet nga Shpat Kasapi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Shpat Kasapi - Pran Teje Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  10

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2003

Komente

Asnjë Koment

21/11/2003

2003-11-20T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pran Teje" kënduar nga Shpat Kasapi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Jetoon - Pran Teje

Se di sa shume dote zgjase kjo jete
Se di si do shkoje ne te vertet
Por dicka di me siguri
Ajo qe dua je vec….Ti
Do te puth embel
Qe gjate te me kujtosh
Nese ndonje here largohesh
Persi do te me kerkosh

Perse te du kaq shum
Une as vet se di
Ndoshta me kane dehur
Puthjet qe mi dhurove ti

Sdi cdo ndodh me ne ted y
Sikur te mos jem me me ty
Sikur kjo enderr te ndalet nje dite
Se di a do te shoh me o shpirt
E ndjej se shume do te dua
Sa kohe keto buze do me puthin mua
Sa koh qe zemra do tme punoj
Emrin tend do ta kem ne goje

Dy zemra jemi
Nje shpirt kemi
Me mir te vdes
Se sa pa ty te mbes
Se di cme ka ndodhu
Kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e kembe ti me pushton

Sa te veshtira jan ditet
Kur syri loton
Kur zemra se ka afer ate qe dashuron

Se di cmendim ke ti per mua
Kurt e shterngoj dhe te them te dua
Kurt e them se vdes per buzet e tua
Se di a me beson ti mua

Se di se cndjen kur me ke prane
Kurt e dy rrim menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
Se di a e ndjen shpirtin tim

Edhe pse je larg
Asgje nuk me pengon
Se kjo zemra ime vetem ty te don

Korab Shaqiri - Pran Teje

nje flet e bardh ne mes nesh
plot dashuri u mbush
mes jetes ton te re nuk mund te hyj askush
je yll qe rrin ne qiell
ne zemer me driqon
per ty do te jem diell qe nuk perëndon
nese bjen nje dit me shi
si mmburoj do te jem un per ty
do te fali dashurin
do te fali ngrohtesin
gjithmon bashk do jemi un dhe ti

ref (2x):
do te jem pran teje ne gjdo koh e ne gjdo vend
do te sheroj gjdo plag
gjdo vend qe ty te dhemb
do te jem me ty gjithmon gjdo dimer e qdo ver per ne nuk do te ket na ishte njeher

qe ateher kur u pam
asnjeher nuk u ndam
e jetes plot kuptim dashuri i dham
je yll qe rrin ne qiell
ne zemer me driqon
per ty do te jem diell qe nuk perëndon
nese bjen nje dit me shi
si mmburoj do te jem un per ty
do te fali dashurin
do te fali ngrohtesin
gjithmon bashk do jemi un dhe ti

ref(2x):
do te jem pran teje ne gjdo koh e ne gjdo vend
do te sheroj gjdo plag
gjdo vend qe ty te dhemb
do te jem me ty gjithmon gjdo dimer e qdo ver per ne nuk do te ket na ishte njeher

ref(2x):
do te jem pran teje ne gjdo koh e ne gjdo vend
do te sheroj gjdo plag
gjdo vend qe ty te dhemb
do te jem me ty gjithmon gjdo dimer e qdo ver per ne nuk do te ket na ishte njeher
Më Shumë Këngë Nga Shpat Kasapi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë