Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpëtim Mustafa

Shpëtim Mustafa
  • Vendlindja:
  • Kumanovë 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 13 Prill 1993
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Shpëtim Mustafa është këngëtar i njohur. Shpetim Mustafa i lindur më 13 Prill 1993, është një djalë nga Kumanova i cili ka filluar të merret me muzikë që në moshë të vogël. Shpetimi është një nga premtuesit e rinj në muzikën shqiptare.

Në vitin 2010 në moshë 17 vjeç, arrin një sukses tepër të madh në "Albanians got talent".

Më datë 30 Gusht 2012, Shpëtim Mustafa publikon videoklipin "Kërkoj". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Shpëtim Mustafa.

Në vitin 2012, Shpetim Mustafa merr pjesë në X Factor Albania 2.

Në vitin 2018 angazhohet në emisionin televiziv Maqina si producent muzikor dhe performues; këngëtar & instrumentist, ku debuton me 2 covera shum të suksesshëm "Kanga e ashikëve" dhe "Plak me marak" etj.

Më datë 10 Nëntor 2020, Shpëtim Mustafa publikon videoklipin "Kohë". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Shpëtim Mustafa.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  lidonny  

Komente

1

Pjesëmarrës në

X Factor Albania

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente 1