A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shqipe Abazi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  35
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Shqipe Abazi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo tallava dhe popullore kosovare. Shqipe Abazi është njëra ndër këngëtaret më të pëlqyera, jo vetëm në Kosovë, por edhe në Diasporë. Ajo është përpjekur dhe përpiqet edhe sot e kësaj dite që adhuruesit e këngës së saj t’i mbajë me këngë të mirëfillta shqipe. Ajo është e martuar me Agron Abazin, muzicient dhe njëkohësisht edhe menaxher i saj dhe kanë dy vajza, Arianitën dhe Aldinën. Nga natyra Shqipe Abazi eshte e qetë dhe e bën një jetë të qetë. Ajo eshte paqësore, pozitive dh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Live 100% (2011)

Kthehu Ti


» Dërgo Një Këngë »

Vetes S'ja Baj Hallall
Fjala Është Fjal
Dy Minuta


Artistë Të Ngjashëm:

Njomza Mezini

Dalina

Saranda Krasniqi

Remzije Strumcaku (Rema)

Edona Reshitaj

Shpresa Morina

Blertina Shabani

Nazmije Selimi

Aurora Susuri

Gjejlane Gutiqi


Tags: Shqipe Abazi, Shqipja

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019