Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shqipe Kastrati

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  201
 • Vendlindja:
 • Prizren 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 53 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Shqipe Kastrati është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore folklorike. Shqipja është ngjitu për herë të parër në skenë në moshën 12 vjeçare dhe talenti i saj është zbuluar krejtësisht papritur, në një orë mësimi, prej ku më pas u aktivizua në SHKA "Agimi" në Prizren. Kënga e parë e saj ka qenë "Hajde hajde kosovare". Ajo pesë vite me radhë ka kënduar nëpër koncerte solidare, këngë kushtuar familjeve të rrezikuara, minatorëve shqiptarë dhe fondit të qeverisë së Kosovës. Ka fituar disa çmime, siç janë: çmimin e parë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

7 🔥Bukuroshja E Kosoves (2011)

Do Të Iki Nëno (2009)

Live (2008)

Hite Të Folklorit Ndër Vite (2008)

Amanet Na I Kan Lan Plisat (2006)

Bilbilat Per Ju (2005)

Kreshtat E Kosoves (2005)

Kthimi I Mergimtarit (2004)

Pyet Kosova Kush Lufton (1990)

Kenge Shpirti


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Aida Baraku

Violeta Rexhepagiqi

Shpresa Morina

Elizabeta Musliu

Sadete Shkodra

Ganimete Jashanica

Mira Konçi

Gerta Heta

Monika Salihu

Liliana Kanina

Tags: Shqipe Kastrati


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet