Shqipe Kastrati

Shqipe Kastratin E Pengojnë Veprimet E Politikanëve Dhe U Thurr Këngë

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[16-04-2016]
"T'rroftë Kosovë ty politika" quhet kënga më e re e artistes së mirëfilltë shqiptare, Shqipe Kastrati. Kënga flet për veprimtaritë e mbrapshta të politikanëve tanë, të cilët po keqpërdorin vazhdimisht vlerat kombëtare, duke i shndërruar ato në çështje të shëmtuara private. Për tekstin është përkujdesur tekstshkruesi i mirënjohur tashmë, Valmir Lleshi, ndërkaq aranzhmani dhe muzika mbajnë vulën e artistit të moçëm Burim Krasniqit. Me këtë projekt, Shqipja na dëshmon se është unike në estradën tonë dhe se di të godasë në shenjë gjithmonë me këngët e saj.
 (Arsim Kolari - Teksteshqip.Com)


  Shqipe Kastrati - T'rrnofte Kosove Ty Politika [Teksti dhe Klipi]
Dergoi: arsimdiberKomente 0