Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shqipe Kastrati - Amanet Atë Besë Shqiptare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

per ball topit dreth musakun
pyet sul vokshi ku e kam gjakun
pyt prizreni pyt prishtina
kodrat gjith ti kthejm n'djerrina

mos me prek ku s'prek shqiptari
se sdurojm me mu fik zjarri
nane kosova djelmnia m'thot
lot as gjak skam me derth kot

nane kosova djelmnia m'thot
lot as gjak skam me derth kot

REF:
diell vjen e shkon perhera
dimri vdes e lind pranvera
shkulet guri shkrihet bora
por nuk shkulet kurr kosova
jo
por nuk shkulet kurr kosova hej

II
bahi djem si m'bahen shkrepat
amanet trojet dhe djepat
lulja token shpon e n'dez
besen shqipes amanet

mos me prek ku s'prek shqiptari
se sdurojm me mu fik zjarri
nane kosova djelmnia m'thot
lot as gjak skam me derth kot

nane kosova djelmnia m'thot
lot as gjak skam me derth kot

REF:
diell vjen e shkon perhera
dimri vdes e lind pranvera
shkulet guri shkrihet bora
por nuk shkulet kurr kosova
jo
por nuk shkulet kurr kosova hej


Ky tekst u dërgua nga  Beni


Nuk kemi video për këtë këngë.
Shqipe Kastrati - Amanet Atë Besë Shqiptare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amanet Atë Besë Shqiptare".
3. Video është e këngës "Amanet Atë Besë Shqiptare", por nuk këndohet nga Shqipe Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shqipe Kastrati:


Komente 0