Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shqipe Kastrati - Po I Bjen Era Retë E Zeza Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Heej... po i bjen era mor o ret e zeza
Vijn o prej malit mor o brez a breza
Na ka shkel oh o hasmi o te dera

Heej dridhen malet jo nuk tunden kullat
N'lot t'burrnis o po maten burrat
Se lshojm vllamben
Jo pa i ndrrue ksulat

Heej...lshon korabi
E gur e shkrepa
Po i knon trimi o
Kanget e veta o hoo
Kan hyp shqipet o neper shkrepa
O neper shkrepa

Kadal hasem se ktu ka burra
Na knojn pushket o
Neper kulla o hoo
Ta shtrojm vendin o
vllaun me plumba
O vllaun me plumba

Heej, miku i shpis o mor la konakun
Dhandrri i ri e kapi o bajrakun
Nusja e re o hoqi duvakun

Heej plaka n'voter
Mor po e thej furken
Fmija i djepit mor po kerkon pushken
Grat ne stane mor po pjekin buken

Hejj bini trimat e e mejdanit
Hiqni sumllat e xhamadanit o hoo
Me mbush huten e dibranit
O e dibranit

Me gjoks flaken
Ja shuajm topit
Jemi gjaku i kastriotit o hoo
Le e rrit o ne kull te barotit
O ne flak te barotit
Cover: Qerim Sula - Po I Bjen Era Retë E Zeza
Shqipe Kastrati
Publikimi: 04/02/2022
Violinë - Arsim Berisha
Gitarë - Afrim Leka
Piano & Sint - Faton Kajtazi
Basgitarë - Reshat Beqiri
Tupana - Ardian Bakalli
Klarientë - Sinan Kajtazi
Audio - Xhavit Hajdari
Udhëheqës I Orkestrit Dhe
Mix & Mastering - Sinan Kajtazi
Producent - Drenis KrasniqiShqipe Kastrati - Po I Bjen Era Retë E Zeza
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Po I Bjen Era Retë E Zeza".
3. Video është e këngës "Po I Bjen Era Retë E Zeza", por nuk këndohet nga Shqipe Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shqipe Kastrati:


Komente 0