Shqiponja Muhaxheri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  112
  • Vendlindja:
  • Sllatinë E Madhe (Fushë Kosovë) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Shqiponja Muhaxheri është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Karrierën e saj muzikore e nis në moshën 12 vjeçare në Ansamblin "Bajram Curri". Merr pjesë në shumë manifestime e koncerte, si brenda, ashtu dhe jashtë vendit. Ka edituar disa albume muzikore, ku secili ka pasur suksesin e garantuar. Është e martuar dhe ka tre femijë, dy djem e një vajzë. Ajo gjithashtu punon edhe si mësimdhënëse e gjuhës angleze, në Fushë Kosovë, aty ku dhe jeton. Në Qershor 2002, Shqiponja Muhaxheri merr pjesë në PoliFest 2...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Adelina Pireva

Drita Musliu

Odeta Dervishi

Jehona Sopi

Behare Shala

Mimoza Mustafa

Eliza Hoxha

Diellza Kolgeci

Aurora Susuri

Adelina Thaçi


Tags: Shqiponja Muhaxheri, Shqiponjë Muhagjeri

Krijo Një Kartolinë